Іновації та технології
01.07.2018

Євро-6 та AdBlue®

Дедалі більше автомобілів Volkswagen оснащують дизельними двигунами з передовою системою вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR). Вона значно зменшує викиди токсичних оксидів азоту і забезпечує відповідність суворим екологічним нормам Євро-6. Для роботи системи потрібен реагент AdBlue®.
ad blue

Що таке AdBlue®?
Реагент AdBlue® - це не присадка до пального, а додаткова експлуатаційна рідина для дизельних двигунів. Її необхідно регулярно заливати в окремий резервуар. Залежно від моделі автомобіля заправна горловина для реагенту може бути за лючком паливного бака, у багажнику або в моторному відсіку.

Як часто потрібно заправляти AdBlue®?
Витрата реагенту залежить від індивідуальної манери водіння, робочої температури системи і температури повітря.
Автомобілі різних моделей у середньому споживають 1,5-2,5 л AdBlue® на 1000 км.

Випускна система з технологією SCR
Принцип дії:
• Відпрацьовані гази проходять через двокомпонентний каталітичний нейтралізатор (1) і сажовий фільтр (2).
• У потік відпрацьованих газів через форсунку (3) впорскується реагент AdBlue®.
• Під дією високої температури реагент розкладається, виділяючи аміак.
• У каталітичному нейтралізаторі SCR (4) аміак реагує з токсичними оксидами азоту.
• Внаслідок реакції утворюються нешкідливі азот і вода.

Можливі проблеми з AdBlue®?
Реагент AdBlue® замерзає при температурі нижче -11,5 °C). Замерзлий реагент надходитиме до випускної системи, лише коли розтане. Затримка впорскування у разі замерзання реагенту не повинна перевищувати законодавчо встановлену межу. Упродовж цього часу система використовує реагент, що залишився в каталітичному нейтралізаторі. Вбудований нагрівач умикається тільки під час роботи двигуна. Двигун не запуститься, якщо запас ходу становить 0 км і в баку нема реагенту (потрібно заправити) або виявлено несправність системи (необхідно перевірити у дилера; заправка реагенту не допоможе).

Реагент AdBlue® може бути забруднений водою й іншими рідинами. Забруднення порушують протікання термічних і хімічних реакцій та можуть спричинити несправність бака для реагенту, двигуна і випускної системи

Проблеми з неоригінальними продуктами:
Небезпека пошкодження нейтралізатора SCR. Використання підробленого чи неоригінального реагенту може призвести до несправності нейтралізатора SCR. Реагент AdBlue® виробництва Volkswagen відповідає стандарту ISO 22241-1.

Правила застосування
Реагент AdBlue® необхідно регулярно доливати в бак, принаймні мінімального заправного рівня. Про це нагадуватимуть повідомлення на дисплеї комбінації приладів і попередження від дилера.
Під час заправки реагенту автомобіль із вимкненим запалюванням повинен стояти на рівній поверхні.
 Заправивши автомобіль, слід увімкнути запалювання і почекати 30 секунд, перш ніж запускати двигун. Інакше система може не одержати дані про заправку реагенту.
Перед далекими поїздками неодмінно перевіряйте запас ходу, зумовлений запасом реагенту.
… Не возіть в автомобілі довго ємності з реагентом. Коливання температур або пошкодження ємності може призвести до витоку реагенту і, як наслідок, до пошкодження внутрішніх елементів автомобіля. До того ж при температурі нижче -11,5 °C реагент замерзає.

*AdBlue® є зареєстрованим товарним знаком Асоціації автомобільної промисловості Німеччини (VDA).

Віталій
Штогрин

керівник СТО
Телефон: 0332 283030
Мобільний телефон: 050 4384448
Факс: