Світ Фольксваген
25.06.2018

Volkswagen для спортсменів без водійського місця

Концерн Volkswagen представив на IT-ярмарку CEBIT в Ганновері новий безпілотник Cedric Active. Концептуальний мінівен створений з прицілом на любителів активного відпочинку і спортсменів.

Безпілотник Sedric Active - подальший розвиток торішнього концепту Sedric, представленого на автосалоні в Женеві. Навіть зовні ці машини майже не відрізняються - це електромобілі майже кубічної форми з просторим салоном на чотири посадочних місця, де пара крісел і диван встановлені обличчям один до одного. Місце водія не передбачено в принципі: Sedric - повністю автоматичний транспортний засіб, де від сідоків потрібно лише ввести пункт призначення. На даху добре видно «грибки», в яких встановлені лідари для системи автопілота.

Sedric Active оформлений в дусі вена для серфінгістів: на даху передбачено кріплення для дошки і вітрила, а сидіння оформлені практичними тканинами жовтої і блакитної забарвлення.

На презентації концепт-кара виступив IT-директор концерну Volkswagen Мартін Хофманн. Він розповів, що в компанії йдуть великі перетворення - модернізуються як внутрішні IT-системи, так і клієнтські сервіси: всі вони будуть перенесені в хмарні сервіси. Одне з центральних напрямків - штучний інтелект.

Зараз в мюнхенській лабораторії працюють близько вісімдесяти фахівців зі штучного інтелекту, машинного навчання та обробці природної мови. Ними вже створено близько сотні додатків для автомобілів, клієнтських сервісів і внутрішніх служб.

Ще один напрямок - квантові обчислення: такими дослідженнями займаються в лабораторіях VW в Мюнхені і Сан-Франциско. Головні напрямки пошуків - це оптимізація дорожнього руху і симуляція сплавів металів і інших матеріалів.

Безпілотники Sedric в майбутньому повинні стати головним транспортним засобом в автоматичній службі таксі: машину можна буде викликати звідки завгодно в будь-який час за допомогою мобільного додатку. Цього року Sedric вже приміряв на себе роль шкільного автобуса.