Світ Фольксваген
19.06.2019

Volkswagen AG інвестує близько 900 мільйонів євро в спільну діяльність з виробництва акумуляторів з Northvolt AB

Як було заявлено, будівництво заводу розпочнеться в серпні цього року, а великомасштабне виробництво батарей — у 2021 році. Спочатку потужності заводу становитимуть 16 ГВтч, а в перспективі можуть збільшитися до 32 ГВтч. Для порівняння, потужність Gigafactory 1 Tesla у 2018 році становила близько 20 ГВтч.
виробництво акумуляторів Northvolt AB

Згідно з оновленою програмою електрифікації Volkswagen Group, до 2028 року у 12 автомобільних марок, що входять до складу концерну, буде сімдесят нових повністю електричних моделей, а кількість випущених електрокарів складе 22 мільйони.
Цього року концерн починає виробництво перших електромобілів нового покоління. У березні в Європі стартували продажі кросовера Audi e-tron, а в вересні Porsche представить свою першу електричну модель Taycan. За ними підуть інші, в тому числі хетчбек Volkswagen ID і електричний кросовер ID Crozz, які надійдуть у продаж в наступному році, а також електромобілі марки Škoda і Seat. Забезпечувати електрокари концерну акумуляторними елементами будуть LG Chem, SKI, CATL і Samsung.
Крім того, Volkswagen і Northvolt спільно побудують завод з виробництва батарей в Нижній Саксонії. Перша продукція буде випущена в кінці 2023 або на початку 2024 року. Пайова участь партнерів у німецькому проекті - 50:50.